מאת : משה לפידות
תאריך : 22.02.2011

אתרי הכרויות באינטרנט וכללי הזהירות הנדרשים

סצנת אתרי הכרויות ברשת הולכת וכובשת את עולם הרווקים בישראל, והיום כמעט לכולם יש כרטיס אחד לפחות באתר הכרויות כזה או אחר. מדובר אכן בפלטפורמת היכרויות מצוינת, בה אפשר להיחשף לבני זוג פוטנציאלים שלא יכולתם לפגוש בשום דרך אחרת, המחפשים בדיוק את אותו הדבר כמוכם, ולהרגיש בטוחים יחסית מאחורי מסך המחשב, המאפשר להיות קלילים יותר מאשר בכל מקום היכרויות אחר. ועם זאת, יש לזכור שעדיין מדובר בפורמט וירטואלי, באינטרנט, הצופן בחובו גם סכנות רבות פרט להזדמנויות היכרויות מרגשות. בטרם תיכנסו אל עולם אתרי הכרויות הווירטואלי, אתם נדרשים אם כן להכיר את כללי הזהירות והבטיחות בגלישה באתרים, בתקשורת עם אנשים שמעולם לא פגשתם, וכמובן – במהלך פגישות היכרויות עצמן. אל תשכחו כי מדובר בביטחונכם האישי - זה לא הזמן להנחות או ל"יהיה בסדר".

כללי הזהירות להתנהגות בתוך אתרי הכרויות

1. לא משנה באיזה אתרי הכרויות תבחרו, בכולם תידרשו להכניס את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם. זה הזמן לפתוח לעצמכם דואר שכזה בשרת חינמי כלשהו (וואלה, הוטמייל, גוגל ורבים אחרים), ולא לתת את כתובת הדואר הרשמית שלכם של הבית או של העבודה.

2. לעולם אל תשאירו את מספר הטלפון שלכם בכרטיס אתרי הכרויות אליהם נרשמתם. תמיד תוכלו להחליף את הפרטים האלה לאחר שדיברתם במסרים עם בני זוג פוטנציאלים, ולאחר שעמדתם מעט על טיבם.

3. כך גם לגבי פרטים מזהים אחרים – כרטיס הפייסבוק, מקום עבודה, כתובת מגורים – כל מה שיאפשר לצד השני לטרנספר אתכם מעולם היכרויות וירטואלי לזה הפיזי מבלי שאישרתם זאת.

4. רוצים לעבור לשיחת טלפון? נשים, עדיף שאתן תעשינה את ההתקשרות הראשונה ותמסרו את המספר שלכן, רק לאחר שהיה לכן נעים לדבר עם אותו אדם. תמיד התקשרו מטלפון חסוי.

5. אם הצד השני של שיחת היכרויות מתעקש שלא לתת לכם את מספר הטלפון שלו או מבקש שלא להתקשר בשעות הערב או בסופי שבוע – יש סיכוי גדול מדי שהוא נשוי (או שיש לו משהו אחר משמעותי להסתיר) במילים אחרות - נקסט....

ומה בזמן הדייט? מהם כללי הזהירות הנדרשים בעת היכרויות פנים אל פנים?

1. היכרויות ראשונות נדרשות תמיד להתבצע במקום ציבורי, הומה, ובשום פנים ואופן לא להסכים להגיע לביתו של הצד השני כבר בפגישה הראשונה.

2. גם ההגעה למקום הדייט צריכה להתבצע באופן עצמאי על ידי שני הצדדים. אל תקבעו איסוף באחת המכוניות, על מנת שתוכלו להגיע ולהיפרד כידידים ללא מחויבות.

3 . היזהרו משתיית יתר של אלכוהול (במפגשי היכרויות ראשונים בכלל עדיף בלי), על אחת כמה וכמה אם אתם נוהגים. תמיד הישארו בקשר עין עם הכוס, וודאו שאיש אינו מחליק לכם גלולה פנימה.

4 . והכי חשוב – הישמעו לתחושת הבטן שלכם בעת מפגשי היכרויות, וכבר ברגע שמשהו לא נעים או מפריע – זה הזמן לחתוך הביתה. בהצלחה!