מאת : משה לפידות
תאריך : 17.01.2011

היכרויות בפייסבוק – לייק !

מי שאין לו חשבון פייסבוק שירים את היד. אם פעם לכולם היה רק חיבור לאינטרנט ומייל, ואחר כך כולם היו חייבים שיהיה להם בלוג או משתמש וסיסמא באיזה פורום, הרי שהיום כולם עשו טרנספר לכיוון הפייסבוק, ואכן – עשרות מיליונים של גולשים מכל העולם כנראה שלא טועים, ומאות אלפי משתמשים פייסבוקיים ישראלים מבינים כנראה על מה כל הרעש. אחד היתרונות המעניינים של הפייסבוק הוא יכולתו לשמש כאמצעי היכרויות לא רע בכלל. נכון שבאינטרנט יש גם אתרי הכרויות, ונכון שלמרבית מחפשי בני הזוג יש גם חשבון באתרים כאלה, אולם בסך הכל מהווה הפייסבוק אלטרנטיבה נוספת, חינמית, ולא רעה בכלל לחיפוש אחר האחד או האחת שבוודאי נמצאים ברשימות של אחד החברים שלכם.

אז איך עובד העניין הזה של היכרויות בפייסבוק ?

בפייסבוק יש את כל המידע (כמעט) שתרצו לדעת על כל אדם. ראשית – שמו האמיתי ופרטים האמיתיים, שלעיתים עברו וידוא מלא אל מול חברת פייסבוק עצמה. בנוסף, תוכלו למצוא תמונות (ולא רק אחת – אלבומים שלמים!) ומידע אודות מיקום גיאוגרפי, מצב משפחתי, טעם תרבותי ואפילו פוליטי של מי שבחר לשתף את העולם בפרטים אלה על עצמו, וכמובן – אפשרות ליצירת היכרויות מיידיות באמצעות יצירת קשר מיידית במסרים או בצ'אט. בנוסף, תוכלו לקיים "ריגול פייסבוקי" לצורכי היכרויות אחר חברים של חברים, ושל מי שבחרו לשתף את הקיר שלהם עם העולם כולו – תוכלו לדעת מי מצוי בזוגיות כרגע ומי בדיוק נפרדה מחבר שלה, תוכלו לדעת מה קרה היום בעבודה, ואיך הייתה המסעדה מאתמול. כל אלה יספקו פרטים מקדימים וערכיים עד למאוד בנוגע למי שמעורר או מעוררת את סקרנותכם. רק חישבו על פוטנציאל היכרויות שיכול לצמוח ממעקב פאסיבי שכזה, ועל האפשרויות שלכם להיות מקוריים, מעורבים ומעניינים לנוכח המידע שברשותכם.

אז מי מהשניים עדיף ? אתרי הכרויות או פייסבוק ?

היתרון של אתרי הכרויות הוא המכנה המשותף לכל מי שמצוי בהם – החיפוש אחר בן או בת זוג ואחר אהבה. היכרויות בפייסבוק לעומת זאת, לרוב לא עובדים כך, ועל אף שאנשים מצהירים פעמים רבות שהם מחפשים בני זוג, הרי שהפייסבוק לא נתפס באופן אוטומטי כמו זירת דייטינג המונית, כפי שקורה עם אתרי הכרויות. אמצעי נוסף להשוואה בנושא היכרויות בין השניים הוא הפן הכלכלי – למרות שקיימים אתרי הכרויות חינמיים, הרי שהאתרים הטובים יותר ובעלי הפוטנציאל יותר הם אתרי הכרויות שבתשלום, שם נדרש כל מי שמחפש אהבה לשלם דמי מנוי חודשיים (לא גבוהים מדי) תמורת הזכות להכיר. הפייסבוק כמובן, הוא חינמי לחלוטין, ומציע שירותים לא רעים בכלל למי שמחפשים אהבה. על מנת להצליח במציאת אהבה בפייסבוק, תוכלו להוריד אפליקציות שנועדו לצורך הזה בדיוק, ומאפשרות להקים זירת היכרויות פייסבוקית בין האנשים שמחפשים את החצי השני שלהם. אפליקציות אלה הן נוחות, קלות ומהנות, ובעזרתן תוכלו למקד את החיפוש שלכם בין המוני הפרופילים. בהצלחה!