מאת : משה לפידות
תאריך : 17.01.2011

האם הכרויות חינם הם עניין משתלם... ?

כל מי שהקיש אי פעם בגוגל " אתר הכרויות " גילה כי מיד נגללים בפניו שפע קישורים העונים לתיאור, וכל אחד מהם מבטיח כי הוא אתר ההיכרויות הטוב, המושקע, וזה שבוודאי יביא את האהבה החדשה אל פתח הבית. אחד ההבדלים הראשונים הניכרים בין אתר הכרויות אחד למשנהו הוא נושא התשלום – למול האתרים בתשלום קיימים לא מעט אתרים המציעים אפשרויות היכרויות בחינם, ואי אפשר שלא לתהות – מדוע לשלם על משהו שאפשר לקבל ללא תשלום ? מה פשרם של הכרויות חינם ומי מרוויח מהן בעצם ? ומה בעצם מפריע לכם להירשם לכל אתרי הכרויות חינם האלה ולנסות... ?

אז מה הבעיה עם אתרי הכרויות חינם ?

הבעיה המרכזית של אתרי הכרויות חינם היא שהם מקבלים כל אחד, בכל זמן, ובכל מצב משפחתי, או במילים אחרות – על מנת להירשם לאתר הכרויות חינם, לא צריך לעשות דבר המעיד על רצינות או נכונות להשקעה בתהליך, ולפיכך נרשמים אליו גם מי שמעדיפים להסתיר משהו, לא מחפשים ברצינות, או סתם קמצנים. התוצאה ? כרטיסים שאינם אמינים, אינם רלוונטיים, ומי שבאמת מעז לחפש אהבה באתרי הכרויות חינם אלה, מוצא שאין לו כל דרך לדעת שהפרטים המופיעים בכרטיס הם באמת אותנטיים, ולא כל שכן – שעומדים מאחוריהם אנשים אמיתיים (ולא מדובר בפתיחת כרטיסים לסוגי היכרויות פיקטיביות).

במילים אחרות - אנשים הרשומים לאתרי הכרויות חינם אינם מחפשים קשר רציני, כי אם ברוב המקרים – פרטנרים לסטוצים או לקשר לא קבוע. זה טוב ויפה אם אתם מחפשים את אותו הדבר, אבל אם אתם דווקא כן בעניין של קשר רציני, ואם אתם כן מחפשים מישהו לטווח ארוך – חבל על הזמן.

רגע, ואולי יש גם יתרונות כלשהם באתרי הכרויות חינם ?

או.קיי, בואו נעשה סדר. זה לא שאתרי הכרויות חינם הם אסון לאומי מוחלט. יש בהם מספר יתרונות בכל זאת, כשהיתרון הראשון הוא בחשיפה לעולם היכרויות הווירטואלי. הכניסה לכל אתר הכרויות שהוא מרגישה לעיתים כמו כניסה לכת סודית, שרק יודעי דבר מכירים את אופן ההתנהלות הנכון בה - מה כותבים בכרטיס ואיזו תמונה לשים, איך פונים נכון ומה קורה בחדרי הצ'אטים – היתרון באתרי הכרויות חינם הוא האפשרות שהם נותנים למעוניינים להתנסות בעולם הזה, מבלי להתחייב על תשלומים כרגע.

עם זאת, חשוב לדעת כי מרבית אתרי היכרויות בתשלום מאפשרים התנסות חינמית לפני ההתחייבות – אתרי היכרויות אלה מציעים חלק משמעותי מחבילת השירותים בתשלום שהם מציעים, על מנת שתוכלו לגלוש באתר, לצפות בחלק מהכרטיסים ובחלק מהפרטים שבהם, ולקבל תחושה של אתר היכרויות מקצועי. בסופו של דבר, התנסות זו תאפשר לכם גם לבחור את אתר הכרויות המתאים לכם ביותר מבין מי שתתנסו בו, או אז יגיע הזמן לרכוש מנוי ולהתחיל לעבוד כמו שצריך.