מאת : משה לפידות
תאריך : 05.01.2011

אתרי הכרויות לנכים ובעלי מוגבלויות – פותחים בית חם לכולם

איתן הרגיש את הייאוש מטפס אט אט במעלה גרונו. שוב זה קרה, הוא ידע. שוב הוא מרגיש כי הוא מבזבז את זמנו בחיפוש אחר היכרויות. שוב הוא ידע שהוא יצטרך להשחיל את הנוכחות של כסא הגלגלים בחייו, שוב הוא ידע שהוא יצטרך להתמודד עם השאלות והתהיות, ושוב הוא ידע שהוא עתיד לקבל בסופו של יום תגובה שלילית, שבמקרה הטוב תהיה מנומסת. הוא הרגיש שהעצב אופף אותו מכל עבר – האם לעולם לא יצליח בעולם הזה של היכרויות? האם לעולם לא יצליח למצוא את החצי השני שלו רק בשל העובדה כי איתרע מזלו להיפגע בתאונה בעודו ילד, וכיום הוא נכה?

בואו ננסה להבין עד כמה קשה לבעלי מוגבלויות בעולם של היכרויות

איתן הוא לא האדם היחיד המרגיש כי בשל המוגבלות שלו לא יצליח למצוא אהבה. כמוהו יש עוד אלפים במדינת ישראל, הסובלים מלקות כלשהי, ומוצאים שהיא לא רק מפריעה להם בחיי היומיום השגרתיים, כי אם הופכת משמעותית ומפריעה במיוחד, בעת שהם מנסים ליצור קשרים דרך היכרויות. זה לא שאפשר להאשים מישהו – החיים במחיצת אדם מוגבל אינם פשוטים, ומי שלא התנסה בהם חושש לעיתים להתחיל בקשר כזה, מה שמביא למעגל האכזבה החוזר על עצמו שוב ושוב, במעגל עצוב ואינסופי.

למען אנשים כמו איתן הוקמו אתרי היכרויות לנכים ובעלי מוגבלויות

אתרי הכרויות לנכים פותחים בפני מחפשי האהבה הסובלים מלקויות כלשהם, עולם גדול ומדהים של אפשרויות. גם אם בעלי הלקויות חיפשו בעבר בני זוג, לרוב החיפוש שלהם היה מוגבל לקהילת הנכים בה הם חיים, למועדונים בהם הם נפגשים ולמקומות העבודה. באמצעות האינטרנט עלתה מאוד רמת הנגישות שלהם האחד לשני, ואנשים כמו איתן ואחרים חשים כי עולם שלם של ממש נפתח בפניהם - עולם של סובלנות, הכלה וקבלה, ובעיקר – פתיחות והבנה לצרכי הצד השני.

חיפוש בתוך אתרי הכרויות לנכים דומה בבסיסו לחיפוש בכל אתרי הכרויות אחרים, אולם שם ניתן גם להזין פרמטרים הקשורים בנכות עצמה – סוג הנכות, ניידות, עצמאות וכו'. כך קל יותר לכל חבר באותם אתרי הכרויות להגדיר מיהם ומה הם מחפשים, על מנת שההתאמה תהיה קלה ומושלמת יותר.

היתרון המשמעותי של אתרי הכרויות לנכים הוא ההימנעות מאותה מבוכה בעת גילוי הנכות של הצד השני – יש מקום לבדיחות "שחורות", יש מקום לקבלה עצמית, ואין מקום לביקורת. לא פלא אפוא שבעלי מוגבלויות רבים חשים נוח הרבה יותר בקרב אתרי היכרויות אלה, ולא פלא שמאז השקתם עלתה כמות המתחתנים במגזר זה – בצורה משמעותית .

>מי הם בעלי הלקויות שלהם מיועדים אתרי הכרויות אלה?

אל אתרי הכרויות אלה מוזמנים כל מי שסובלים מנכות, לקות או מגבלה – מי שסובלים מלקות פיזית, מי שסובלים מאוטיזם ואספרגר, פגועי נפש, ואפילו מי שסובלים מדיסלקציה או קשיי למידה. כל אלה יוכלו למצוא בית חם באותם אתרי הכרויות לבעלי לקויות. בהצלחה!